ייעוץ עסקי לחברות MVP

יועץ אסטרטגי – בשביל העסק, ובשבילך

בעלי עסקים רבים נכנסים אל עולם העסקים, עם בסיס ידע די מצומצם, מה שמוביל לקריסת העסק, לאורך זמן. משכך, בעבור רבים, שימוש בשירותיו של יועץ אסטרטגי מתגלים כחבל הצלה, אשר מעבר לסיוע לעסק, מעניק ידע רב לעומד בראשו, מה שיאפשר המשך הגידול בעתיד. אז מהם אפיקי היעוץ האסטרטגי, ואיך בוחרים יועץ?

בעלי עסקים – קופצים למים העמוקים

נדמה, לפחות על פי המספרים, כי ישראלים ועסקים הם סיפור אהבה, במלוא מובן המילה. ראשית, ניתן לראות כי בישראל, לאורך העשור האחרון, נפתחו לא פחות מ – 50 אלף עסקים מדי שנה. נתון נוסף, אשר מעגן את הקביעה האמורה, עולה לאור מספר העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, אשר עומד על 64 עסקים על כל 1,000 תושבים.

נתונים אלו, לצד מחקר יזמות במדינות מפותחות, אשר בו הוצבה ישראל במקום החמישי, וסך של 500 אלף עסקים בישראל, מקבעים את הזיקה של ישראלים לעסקים.

 

למה ישראלים כל כך אוהבים עצמאות?

לנתונים לעיל יכולות לעלות מספר סיבות. ראשית, המנטליות הישראלית, אשר מעוניינת לעבוד בעבור עצמך, ולא עבור מישהו אחר, דוחפת ללא ספק חלק מבעלי העסקים להקמתם. מעבר לכך, רעיונות גאוניים, לא פחות, אשר עלו בראשו של אדם (במקלחת, ברוב המקרים), יכולים גם הם להניע את האדם לפתיחת עסק.

אולם, על אף שהסיבות שצוינו לעיל הן לגיטימיות לחלוטין, ולעיתים, יכולות להוביל אדם אל שינוי מצבו הכלכלי מקצה לקצה, על פי הסטטיסטיקה שתוצג בהמשך, זה לא מספיק.

 

 הסיבות לכישלון – שוליות, אבל רלוונטיות

עולם העסקים הוא לא עולם פשוט. תחרות בלתי פוסקת, הצורך להישאר רלוונטי, יצירת קשרים עם לקוחות חדשים וניהולם אינם מצב פשוט. אם תוסיפו לנתונים האמורים סביבה רגולטורית ופיננסית המקשה על חיי העסקים, ושוק קטן למדי, תגיעו לקריסת עסקים.

 

כשלא יודעים לשחות, טובעים – חוסר הידע וקריסתם של עסקים

אולם, על אף שמדי שנה נסגרים, בממוצע, כ – 800 עסקים בשבוע, הסיבות לעיל אינן הסיבות העיקריות לכישלון. הסיבה העיקרית היא חוסר הידע, תחתיו נכנסים רבים לעולם העסקים, שמביא לחוסר אפשרות להגעה לרווחיות. משכך, ככל שאין לכם את הידע הנדרש, עליכם לחפשו במקומות אחרים. אם הגעתם לכאן, מצאתם אותו.

למידע נוסף על ייעוץ אסטרטגי לעסקים, קראו כאן.

 

המצופים שלכם – יועץ אסטרטגי

באם הגעתם למצב שתואר לעיל, ההמלצה העיקרית שלנו, כמערכת, היא פנייה לשירותיו של יועץ עסקי. בניגוד לאפיקים שונים של פעולה, בהם תוכלו לבחור, דוגמת תואר אקדמאי או קורס פרונטלי, יוכל היועץ האסטרטגי להביא לשיפור היעיל והמהיר ביותר בביצועי החברה, לצד העשרתכם והענקת כלים ביום שלאחר ההתקשרות עמו, לשם המשך השגשוג.

 

יועץ אסטרטגי כדרג המקצועי בחברה

ניתן לראות כי כל אדם, המצוי בעמדת מפתח, משתמש בשירותיו של יועץ. בין אם מדובר על מנכ"לי חברות גדולות, אשר ממנים כסמנכ"לים את אנשי המקצוע הטובים ביותר במשק, בין אם מדובר על פוליטיקאים וסלבריטאים, אשר דואגים לשמר לצידם יועצים אסטרטגיים ויועצים תקשורת, ואף בבחינת חיי היומיום, ניתן לראות כי ישנם מתאמנים רבים אשר פונים ליועץ, חיילים משוחררים הפונים ליועצי לימודים וכו'.

היועץ האסטרטגי, בכל הנוגע לחברה שלכם, יוכל להעניק לכם סיוע צמוד, וליווי אשר יוביל את החברה לנקודות חדשות, מבחינת רווחיות ומוניטין. אז מהם תפקידי היועץ האסטרטגי?

 

ייעוץ שיווק ומכירות – איך מושכים לקוחות?

מבחינת אספקט השיווק והמכירות, ליועץ האסטרטגי יכולה להיות עבודה רבה, שכן זו משליכה על היקף המכירות אליהן תגיע החברה. ראשית, יהא על היועץ האסטרטגי לקבוע את מדיניות השיווק הראשונית, זאת על ידי הגדרת תמהיל השיווק, המאפיין את המוצר, מקום מכירתו, דרכי הפצתו ומחירו. מעבר לכך, יהא על היועץ לבחון את התחרות בשוק, מצב הלקוחות ושיעורם ונקודות רבות נוספות.

 

אספקט המכירות

לעניין אספקט המכירות, יבחן היועץ השיווקי את מצב היעילות של המתכונת הנוכחית, והצורך בשינוייה. ככל שזו צריכה לקבל שדרוג, זה יכול להיעשות על ידי אימון אנשי המכירות, שימוש בפרסומות ממומנות ועוד. אולם, ככל שיש צורך, ייתכן ויביא היועץ האסטרטגי לכדי חיסול מדיניות המכירות הנוכחית, ופיתוח מערך מכירות חדש.

יועץ אסטרטגי – בשביל העסק, ובשבילך
יועץ אסטרטגי – בשביל העסק, ובשבילך

ייעוץ ארגוני ותפעולי – ייעול המערכת

ככל שמדובר על מפעל יצרני, ישנה חשיבות רבה לסקטור זה. ראשית, בכל הנוגע לאספקט התפעולי כלכלי, יבחן היועץ האסטרטגי את הליך הייצור וההפצה של המפעל, וככל שזה לא יעיל, יוכל להורות על מספר שינויים. בין היתר, ניתן להורות על קיצוץ בשיעור העובדים, מעבר לכלים טכנולוגיים, שינוי שיטת עבודה ועוד.

 

רווחת העובדים

מעבר לכך, יש לדאוג לרווחת העובדים, גם ברמה האישית. את הביטוי "עובד טוב הוא עובד שטוב לו" כולנו מכירים, ומשכך, ייבחן היועץ האסטרטגי גם את מידת שביעות הרצון שעומדת לעובדים. בין היתר, ייתכן שינוי במערך התמריצים, ובמילים פשוטות יותר, תצורת השכר של העובדים, מתנות קטנות, ימי גיבוש וכו'.

 

פיננסים וכלכלה – הלחם והחמאה

ייתכן שמדובר על הנושא החשוב ביותר בעבור בית עסק. בעוד ניתן לעבוד תחת מערך שיווק, תפעול וארגון לא יעילים, תחת מצב של היעדר רווחיות לא ניתן לעבוד, שכן כל מה שמשנה, בסופו של יום, היא שורת הרווח.

משכך, יבחן היועץ האסטרטגי מספר אפיקים לייעול כלכלי. ראשית, בהתאם לאמור בדוחות התקופתיים, יבחנו נקודות חוסר יעילות ותשלומים מופרזים, אשר ניתן לקצץ. מעבר לכך, יבחן היועץ את התנהלות בית העסק אל מול המוסדות הפיננסים, ולרוב, יביא לשיפור עמדתם אל מול הבנק. לבסוף, ייבחן היועץ דרכים לקבלת החזרים שונים, בין אם מטעם מוסדות המדינה, בשל תשלום ביתר או זכויות שונות, ובין אם מחייבים פרטיים.

 

ליווי אסטרטגי צמוד – מהם הפרמטרים לבחירת יועץ אסטרטגי?

היועץ האסטרטגי, כפי שעולה מהכתוב, הולך ללוות אתכם תקופה ארוכה. משכך, ישנם מספר פרמטרים אותם על בעל עסק לבחון, בטרם נתקדם עם חברת ייעוץ אסטרטגי.

 

שירות וזמינות – פרמטר חובה

יועץ מקצועי, בהגדרה, הוא נותן שירות. משכך, ולאור תנודתיות עולם העסקים, אשר יכול להגיע למצב חירום בשל שלל מצבים שונים, לרבות חוסר אספקת מוצרים, החלטה ממשלתית ועוד, עולה חשיבות זמינותו של היועץ האסטרטגי.

משכך, מומלץ לבחור ביועץ אסטרטגי אשר יהא זמין עבורכם באופן די גבוהה. ככלל, מומלץ לבחור בחברה, שכן ככל שהיועץ שלכם לא יוכל לענות, תוכלו לקבל משוב מיועץ אחד מטעם החברה.

 

ידע – כבר דיברנו מספיק

בהתאם לפסקה בה דיברנו על חוסר הידע של בעלי העסקים, ובהתאם לאפיקי הסיוע השונים, הניתנים על ידי היועץ האסטרטגי, ניתן להניח כי כדאי שזה יהא בעל ידע רחב, במגוון תחומים. על פי רוב, ההמלצה היא בחירה באנשי אקדמיה, לרבות בתחומים הפיננסיים, המשפטיים, העסקיים והאסטרטגיים.

 

ניסיון – הצלחה שלך היא הצלחה שלו

על פי רוב, ניסיון בעולם הייעוץ יגיע בד בבד עם ניסיון בעולם העסקי. משכך, מומלץ לבחור ביועץ אסטרטגי אשר עבר במספר תפקידים בכירים במשק, החל מניהול מחלקות וכלה בדירקטוריונים וניהול חברות. חרטו בראשכם – ככל שליועץ יותר ניסיון מקצועי, כך הסיוע המקצועי שיעניק לכם יהא גדול יותר.

ייעוץ עסקי לחברות MVP

אם. וי .פי בי הינו משרד לייעוץ עסקים מהמובילים בארץ בניהולם של סבינה בירן וג'קי אהרן.

לוקחים את העסק שלך
צעד אחד קדימה!

השירותים שלנו
מידע נוסף בנושא