בניית תכנית עסקית

נמאס לכם לעבוד כשכירים? מעוניינים להגיע אל הפסגה? יש לכם רעיון שילהיב את כל המדינה? למי אתם מחכים? תתחילו לבנות תוכנית עסקית ולהצליח בגדול!

פתיחה של חברה חדשה זהו תהליך מרגש ולעיתים מלחיץ. כמו בכל התחלה חדשה החששות הן גבוהות והצפי הוא להצליח ובגדול. איך מגיעים להצלחה? תחילה על ידי בניית תוכנית עסקית.  מהי תוכנית עסקית? ואיך בונים אותה? הכול במאמר הבא:

מהי תוכנית עסקית?

תוכנית עסקית היא מסמך המפרט את המטרות והיעדים של החברה ואת הדרך להשגתם. בהיבט הכלכלי התוכנית צריכה לכלול מידע, בין היתר, לגביי הפרטים הבאים :

כמה עובדים יש לגייס בפתיחת העסק?,  מה השכר והתנאים  שכל עובד יקבל?, מה המלאי שצריך לרכוש?, מה עלות המלאי?, מידע על: המוצרים או השירותים של החברה,  לקוחות פוטנציאליים ,  מה עלות המבנה בו ממוקם העסק?,  מה יהיו הוצאות ההנהלה והוצאות הפרסום ושאלת השאלות: כמה כסף צריך לגייס לצורך הקמת העסק או הפרוייקט, מה המקור המימוני הנכון ביותר לגיוס הכסף, מהו המודל גיוס הון הנכון ביותר בעבור העסק (קרן הלוואותהלוואת מזניןקרנות אקוויטי, הלוואה בנקאית).

עסקים אשר בוחרים שלא להכין תוכנית עסקית מסודרת מגדילים את סיכוייהם לכישלון. כדי להימנע מסיכונים ולצעוד אל הפסגה מומלץ להיעזר במיטב המומחים ולהכין תוכנית עסקית שתפרט את כל התנאים של העסק. מידע מקיף בנושא תוכניות עסקיות ניתן לקבל באמצעות חברות ייעוץ עסקי שיעניקו לכם שירות יעיל, מידע מקיף על הסביבה העסקית שלכם ודרך כך ימקדו אותכם בעיקרי הדברים, ויחסכו לכם זמן יקר.

איך מכינים תוכנית עסקית?

כדי להכין תוכנית עסקית עליכם להיות בעלי ידע על העולם העסקי ולהכיר מושגים כגון אסטרטגיה עסקית ושיווקית החל ממידע כיצד נקבעים כוחות השוק,  במה תלויים מחירי השוק,  מיהו הצרכן ומהם טעמיו,  האם המוצר או השירות של העסק מתאים למגזרים או לפלח שוק מסוים, מי הסביבה העסקית שלכם,  מיהם המשווקים,  מה השכר הממוצע של העובדים בתחום העסק שלכם ועוד. ניתן להיעזר בחברות ייעוץ עסקי כדי לבנות תוכנית עסקית אמינה ומתאימה לשוק. חברות הייעוץ יצמידו לכם כלכלן מומחה שיענה לכם על כל השאלות ויעזור לכם לכתוב תוכנית עסקית שתוביל אתכם להצלחה.

כדי לפתוח עסק חדש צריך לדעת גם לנהל את הזמן נכון. שכן, יש לקבל החלטות במגוון נושאים החל מבחירת שם החברה, פתיחת חברה מול רשויות המס, קבלת ייעוץ מחברות ייעוץ פיננסי וחברות ייעוץ עסקי,  היכרות עם ספקים ולקוחות פוטנציאליים ועוד…

במידה ותנהלו את הזמן נכון ותכינו תוכנית עסקית טובה שמשקפת היטב את מטרות החברה המודל העסקי והאופק שלכם תוכלו להצליח ולנסוק גבוה אולי אפילו יותר מכפי שחשבתם.

אולי יעניין אותך גם:

קישור להורדה בחינם! פורמט אקסל לבניית תכנית עסקית

– מדריך לכתיבת תכנית עסקית טובה

אם. וי .פי בי הינו משרד לייעוץ עסקים מהמובילים בארץ בניהולם של סבינה בירן וג'קי אהרן.

לוקחים את העסק שלך
צעד אחד קדימה!

השירותים שלנו