ייעוץ עסקי לחברות MVP

יעילות ארגונית

ישנם פרמטרים שונים שמשפיעים על היעילות הארגונית, להלן הסבר על חלק מהפרמטרים הללו:

אפקטיביות

אפקטיביות משמעותה עד כמה הארגון מצליח להיות יעיל ולהשיג את מטרותיו, מדד האפקטיביות אינו בודק כמה השקענו מול כמה הרווחנו אלא הוא בודק האם הצלחנו להשיג את מטרותינו באופן מלא או רק באופן חלקי.

 

נצילות

נצילות משמעותה האם אנחנו מנצלים באופן נכון ויעיל את המערכות הטכנולוגיות שבהם אנחנו משתמשים, במדד זה אנו בודקים כמה תפוקה סיפק המנוע שבו השתמשנו לבין כמה השקענו בתפעול של המנוע הנ"ל, המערכת הטכנולוגית היעילה ביותר הוא זו שבה ננצל כמה שפחות אנרגיה ונוכל לייצר כמה שיותר מוצרים.

יעילות ארגונית
יעילות ארגונית

ניצולת

מהו ערך השימוש במשאבי הארגון השונים, כמה שעות עבודה עבדו מכונות הייצור, כמה שעות עבודה עבדו הפועלים במפעל וכמה כסף זה עלה בסופו של דבר. האם היה שווה להשקיע כ"כ הרבה שעות עבודה של מערכת טכנולוגית כלשהי בשביל ייצור יחידת מוצר אחת או שיש צורך לייעל את הפעילות במפעל ולמצוא מערכת טכנולוגית אחרת שתוכל לייצר עבורנו יחידת מוצר אחד בפחות שעות עבודה.

יעילות בארגון מושפעת ממספר פרמטרים

מהי יעילות ארגונית?

היום בעידן של תחרותיות בין עסקים וחברות, ועידן שבו כל ארגון עסקי מעוניין לחסוך כמה שיותר ולהפיק כמה שיותר, יש יותר ויותר ארגונים עסקיים שמנסים להשיג יעילות ארגונית אופטימלית באמצעות יועצים עסקיים, שיש להם את הידע והכלים למדוד ולחשב את המדדים שבעזרתם ניתן למדוד יעילות ארגונית.

כדאי לציין שיעילות ארגונית אינה מושג שמתקיים רק במפעלים וחברות עסקיות אלא גם בארגונים חברתיים ומוסדות חברתיים, אנו יכולים למצוא עמותות, או מוסדות ציבור שאין להם מטרות רווח וגם הם מעוניינים להשיג כמה שיותר יעילות ארגונית, משמעות הדבר פעילות יעילה ומקצועית של הארגון ומתן מענה אמיתי ונכון לצרכים המשתנים של קהל היעד של הארגון.

המושג יעילות ארגונית, משמעותו מהי המידה שבה הארגון מיישם את תכניותיו השונות, יעילות ארגונית תלויה בלא מעט גורמים כמו מיומנותם של אנשי ההנהלה, המקצוענות והמוטיבציה של אנשי הייצור, הניצול של המערכות הטכנולוגיות הפועלות בחברה ועוד. יעילות ארגונית נמדדת באופן כמותי, כלומר יעילות ארגונית היא כמות המשאבים שהארגון משקיע כדי לייצר מוצר אחד בודד.

ייעוץ עסקי לחברות MVP

אם. וי .פי בי הינו משרד לייעוץ עסקים מהמובילים בארץ בניהולם של סבינה בירן וג'קי אהרן.

לוקחים את העסק שלך
צעד אחד קדימה!

השירותים שלנו
מידע נוסף בנושא