ייעוץ עסקי לחברות MVP

מה זה ייעוץ ארגוני

בעשורים האחרונים הפך נושא הניהול הארגוני לסוגיה מורכבת מבעבר, בשל התחרות הגדלה בזירה העסקית בעקבות תהליכי הגלובליזציה, לצד האתגר שבפניו עומדים ארגונים בכל הנוגע לגיוס ושימור של כוח עבודה איכותי.

גיבוש תרבות ארגונית אופטימלית, שתשרת את צורכי הארגון ותסייע במימוש יעדיו, הוא בין האתגרים המשמעותיים ביותר שהנהלת הארגון בחברות רבות, נדרשת לתת עליהם את הדעת. בסקירה להלן נסביר מה זה ייעוץ ארגוני, וכיצד פתרון זה יכול לסייע בהתמודדות עם הסוגיות שנזכרו לעיל.

מה זה ייעוץ ארגוני וכיצד הוא תורם לעסקים וחברות?

במציאות של ימינו, עסקים – קטנים כגדולים שמעוניינים לשרוד ולשגשג, נדרשים לגלות גמישות לשינויים המתרחשים בשוק שבו הם פועלים ובעולם בכלל. ייעוץ ארגוני הוא כלי המאפשר לנתח את התנהלותו של ארגון ממגוון פרספקטיבות, כדי לגלות מה יאפשר לארגון להתאים את עצמו בצורה מיטבית, לעולם המשתנה סביבו.

 

מטרת הייעוץ הארגוני

כדי שארגון יוכל לעבוד באופן מיטבי ויעיל לאורך זמן, ולממש את יעדיו העסקיים, חשוב שהנהלת הארגון תדע איך לעשות שימוש נבון במשאבים הארגוניים הזמינים לה, ובכללם – המשאבים הכספיים וההון האנושי בחברה או בעסק. ייעוץ ארגוני נועד לעזור להנהלת הארגון לייעל את התנהלותו הן בשגרה והן במצבי שינוי, לשם מיקסום הביצועים של העסק או החברה בטווח הארוך ובאופן מתמשך.

 

מי זקוק לייעוץ ארגוני?

ייעוץ ארגוני הוא תהליך שכל ארגון בכל גודל, יכול להפיק ממנו תועלת רבה. בין אם אתם עסק קטן וצומח, או חברה ותיקה בתהליכי גדילה או שינוי, הפנייה ליועץ ארגוני צפויה לסייע לכם לייעל מאוד את ניהול התהליכים השוטף בארגונכם, ולהתמודד בצורה טובה יותר עם שינויים כדי להביא את הארגון להצלחה גם בעתיד.

מה זה ייעוץ ארגוני
מה זה ייעוץ ארגוני

מי מציע שירותי ייעוץ ארגוני?

שירותי ייעוץ לארגונים ניתנים על ידי יועצים ארגוניים. יועץ ארגוני הוא איש מקצוע שמגיע עם הידע, הכלים והניסיון המקצועי הנחוץ להפיכתם של ארגונים לגמישים יותר, כך שיוכלו להסתגל באופן מיטבי לשינויים פנימיים וחיצוניים, להתאושש במהירות ממשברים, ולפעול באופן מהיר ויעיל כדי לנצל הזדמנויות עסקיות ולפרוח.

במסגרת הייעוץ הארגוני, היועץ שמלווה את הנהלת הארגון מסייע לה לזהות, לקבוע ולדייק את מטרותיו של הארגון ולבנות תוכנית שתסייע בהגשמתן.

 

מה בין ייעוץ ארגוני לטיפוח המשאב האנושי בארגון?

כיום, מעסיקים רבים מבינים כי הצלחתם של העסק או החברה שלהם, תלויה במידה רבה ברווחתם של עובדיהם. על מנת שהמטרות שהנהלת הארגון הציבה לעצמה תוכלנה להתממש, על העובדים בארגון להפוך שותפים להן ולתרום באופן פעיל להשגתן.

לכן במסגרת תהליך הייעוץ הארגוני, נבחנת גם מערכת היחסים של הנהלת הארגון עם עובדיו ומוצעות דרכים לחיזוק הקשר הזה, לטובת בניה של תשתית שתאפשר את צמיחתו של הארגון ופריצתו קדימה.

 

התועלות הגלומות בייעוץ ארגוני לעסקים וחברות

הייעוץ הארגוני שניתן לעסקים וחברות מספק להנהלת הארגון פרספקטיבה חיצונית ובלתי משוחדת על מצבו של הארגון במגוון היבטים. במסגרת הייעוץ הארגוני היועץ שמלווה את הארגון בוחן ומנתח את הדנ"א הארגוני, את הסביבה העסקית שבה הארגון פועל, את מיצובו של הארגון ביחס למתחרים וביחס ליעדים שהגדיר לעצמו, ואת הדרכים להשיג את מטרותיו בצורה אפקטיבית יותר.

נקודת המבט של היועץ הארגוני היא מטבע הדברים, אובייקטיבית יותר מזו של הנהלת הארגון ועובדיו, משום שהוא בוחן את התנהלות הארגון מבחוץ ובעין רעננה. פרספקטיבה זו לצד הידע והניסיון המקצועי העומדים לרשותו, מאפשרים לו לאמוד את מצבו של הארגון לאשורו.

משמעות הדבר הינה שבעזרת פנייה ליועץ ארגוני מנוסה שילווה את העסק או החברה שלכם, תוכלו לזהות ביתר קלות את החוזקות של הארגון שלכם והנושאים טעוני השיפור. בסיס זה הוא בסופו של עניין מה שיאפשר להנהלת הארגון למנף את המשאבים העומדים לרשותה, להתמודד עם אתגרים בצורה משופרת ולייעל את תהליכי העבודה בארגון, באופן שיאפשר להגשים את החזון של קברניטיו.

 

איך מתחיל תהליך עם יועץ ארגוני בפועל?

ראשיתו של תהליך ייעוץ לעסק או לחברה, באיסוף נתונים. בשלב הראשוני של התהליך, היועץ הארגוני בוחן את התנהלותם של העסק או החברה בתור משקיף אובייקטיבי המתבונן בפעילות הארגונית מן הצד. כחלק מלמידת הארגון הראשונית, היועץ נפגש עם גורמים שונים בארגון, צופה בהם ומראיין אותם – החל מעובדים זוטרים ועד מנהלים בכירים.

היועץ הארגוני עשוי גם לבצע סקרים, להעביר שאלונים, משובים, ואף לבקש להיפגש עם גורמים מחוץ לארגון שיש להם ממשק קבוע עם העסק או החברה – למשל, ספקים שהארגון עובד מולם או לקוחות של הארגון.

זוהי התשתית שבאמצעותה מגבש היועץ הארגוני תמונת מצב ברורה של מבנה הארגון, תהליכי העבודה בארגון והתרבות הארגונית. לעיתים במסגרת הייעוץ הארגוני מבקש היועץ הארגוני להיחשף לנהלי הארגון והמדיניות שלו, כדי ללמוד אותו טוב יותר, ולהכיר את חוזקותיו מול קשייו.

 

מאילו שלבים מורכב תהליך הייעוץ הארגוני?

לאחר שהיועץ הארגוני אוסף נתונים על הארגון ופעילותו, הוא ניגש לשלבים העיקריים בתהליך הייעוץ הארגוני, שמטרתם לקבל תמונת מצב ברורה על הארגון ולזהות את הפערים הקיימים בין הרצוי למצוי:

 

שלב הניתוח והדיווח

בשלב זה היועץ הארגוני מנתח את מצב הארגון על סמך הנתונים שנאספו בשלביו הראשוניים של הייעוץ הארגוני. על בסיסם של נתונים אלו, הוא מגבש על דו"ח אבחון ארגוני שמסכם את הממצאים שנחשפו בנוגע לחוזקות והחולשות, ההזדמנויות העסקיות והאתגרים של הארגון.

דוח, זה המכיל המלצות ומסקנות להטמעת שינויים ארגוניים, ידוע בתור ניתוח S.W.O.T (ראשי תיבות של Strengths, Weaknesses, Opportunities, Threats), שהוא מודל מקובל לתכנון אסטרטגי של פעילות הארגון לשם יצירת יתרון תחרותי לטובתו בשוק שבו הוא פעיל. את הדוח הזה מציג היועץ הארגוני להנהלת הארגון.

 

שלב קבלת ההחלטות

בשלב זה, דו"ח האבחון הארגוני מאפשר ליועץ הארגוני לכוון את הנהלת הארגון לקבלת החלטות בדבר השינויים המומלצים בארגון והתהליכים שיתמכו בהטמעת השינויים בארגון באופן אופטימלי. במסגרת זו נהוג לנסח מחדש את מטרות הארגון, לזהות הזדמנויות עסקיות שונות, ולהגדיר יעדים אסטרטגיים שהנהלת הארגון חפצה בהשגתם.

קבלת ההחלטות מובילה לגיבוש תוכנית פעולה שתפרט את הצעדים הדרושים להשגת המטרות והיעדים שהציב לעצמו הארגון.

 

שלב גיבוש המתווה למימוש ההחלטות

זהו שלב קריטי וחשוב ביותר בתהליך הייעוץ הארגוני, משום שזוהי המסגרת שבה יש להוציא אל הפועל את השינויים הארגוניים עליהם הוחלט בתוכנית הפעולה שנבנתה בשלב קבלת ההחלטות. בתהליך זה, ילווה היועץ הארגוני את הנהלת הארגון, בעת הטמעת התרבות הארגונית החדשה ובהקמת מנגנוני ותהליכי עבודה משופרים שיהפכו את העסק או החברה למכונה יעילה ומשומנת יותר.

 

יתרונות הפנייה לייעוץ ארגוני חיצוני

אין ספק שכל בעל עסק או חברה, שואף לנהל את הארגון שלו בצורה אופטימלית. אולם לנוכח האתגרים הרבים שארגונים ניצבים בפניהם כיום, לא אחת מתקבעים דפוסי עבודה שאינם בריאים לארגון ואינם משרתים את מטרותיו וחזונם של מנהליו.

בהקשר זה בא לידי ביטוי היתרון בפנייה לייעוץ ארגוני חיצוני, המתבצע על ידי יועץ אובייקטיבי, שמסוגל "לשים את האצבע" על הקשיים והליקויים בהתנהלות הארגון, שניתן לתקן כדי להביא אותו למקום טוב ורווחי יותר.

ייעוץ עסקי לחברות MVP

אם. וי .פי בי הינו משרד לייעוץ עסקים מהמובילים בארץ בניהולם של סבינה בירן וג'קי אהרן.

לוקחים את העסק שלך
צעד אחד קדימה!

השירותים שלנו
מידע נוסף בנושא