ייעוץ עסקי לחברות MVP

יועץ פיננסי מוסמך

זקוקים ליועץ פיננסי מוסמך עבור העסק או החברה שלכם, אבל לא בטוחים האם מדובר בהשקעה משתלמת באמת? זה המדריך עבורכם! בשורות הבאות נסביר למה כדאי להסתייע ביועץ פיננסי מוסמך, ובאילו אופנים ייעוץ פיננסי יסייע לכם בהגדלת הרווחים בעסק ובשיפור של תזרים המזומנים.

למה כדאי לעסקים וחברות להסתייע ביועץ פיננסי מוסמך?

יועץ פיננסי הינו איש מקצוע המספק לעסקים, לחברות וליחידים ייעוץ, הכוונה וליווי בתחום הכלכלי. בעזרת יועץ פיננסי מוסמך מגלה הלקוח כיצד לתכנן, לארגן ולנהל את ענייניו הכספיים באופן יעיל יותר שיסייע בהגדלת הרווחיות של העסק או החברה ובשיפור תזרים המזומנים שלהם. תרומתו של של תהליך ייעוץ פיננסי מקצועי לצמיחתו של הארגון, היא אדירה, ולכן מדובר בשירות שלא כדאי לוותר עליו.

 

איזו הסמכה יש ליועץ פיננסי?

באופן עקרוני, כל אדם עשוי להציג את עצמו בתור יועץ פיננסי. זאת להבדיל מיועצים בתחומים אחרים הזקוקים לרישיון פורמלי כדי לעסוק במשלח ידם (למשל, יועץ השקעות, יועץ פנסיוני, או רואי חשבון אשר כפופים לפיקוח ממשרד האוצר, מהרשות לניירות ערך וממשרד המשפטים).

היעדר הצורך ברישוי מיוחד בתחום הייעוץ הפיננסי מוביל למצב בעייתי שבו גם אנשים נטולי הסמכה וניסיון מקצועי מספק בעולם הפיננסיים, עלולים להציע לעסקים, חברות ויחידים בישראל, שירותים של ייעוץ פיננסי. למרבה הצער, קבלת שירותי ייעוץ פיננסי מיועץ פיננסי הנעדר הכשרה מתאימה, עשוי לגרום לנזק העולה על התועלת. לכן חשוב לוודא שאתם מסתייעים ביועץ פיננסי בעל רקע מתאים והמלצות רבות מלקוחות מרוצים.

 

אילו שירותים ניתן לקבל מיועץ פיננסי מוסמך?

יועץ פיננסי מוסמך מספק לחברות ועסקים שירותים במגוון תחומים פיננסיים. בין התחומים שבהם מלווה יועץ פיננסי מוסמך בעלי עסקים וחברות, ישנם:

 • תמחור והמחרה
 • התנהלות מול גופי מימון לרבות בנקים וחברות אשראי
 • ניתוח הרווחיות של העסק או החברה
 • בדיקת הכדאיות הכלכלית של השקעות פוטנציאליות
 • ניהול תקציב
 • ניהול תזרים המזומנים בארגון
 • ניהול ההון החוזר בארגון
 • בקרה תקציבית
 • ניהול סיכונים מבנה האשראי של העסק או החברה
יועץ פיננסי מוסמך
יועץ פיננסי מוסמך

שירותי הייעוץ הפיננסי עשויים להינתן כהדרכה בלבד, אולם במרבית המקרים מדובר על תהליך רב שלבי שבמסגרתו היועץ הפיננסי מאבחן את מצבו התזרימי של הארגון ומנתח את ההיבטים השונים הנוגעים להתנהלותו של הארגון ופעילותו העסקית, על מנת לאתר דרכים לשיפור רווחיותו ומתווה קונקרטי שיתמוך בהטמעת השיפורים הנחוצים.

 

כך יועץ פיננסי מוסמך יסייע לכם בהגדלת הרווחיות של העסק שלכם

הפיכה של עסק או חברה לארגון רווחי, אינה עניין של מה בכך. יזמים רבים בישראל נאבקים על בסיס יומיומי באתגר הכרוך במימוש פוטנציאל הרווחיות של העסק שלהם ואינם מצליחים לייצר רווחים בהיקפים המצדיקים את המשך פעילותו לאורך זמן. במקרים רבים, לא זאת בלבד אלא שהעסק או החברה אף צוברים הפסדים וחובות המובילים את הארגון למשבר תזרימי חמור המביא את העסק אל סף קריסה כלכלית.

זהו בדיוק המקום שבו סיוע מיועץ פיננסי מוסמך יכול להוביל למהפך. היועץ מסייע לעסקים וחברות לנהל את תזרים המזומנים בארגון באופן פעיל ויעיל, תוך תכנון מקדים וביצוע של בקרה שוטפת עם מעקב צמוד אחר מדדי הביצוע.

זוהי הדרך היחידה לסגור חובות, לצמצם את ההוצאות העסקיות ולמנף את ההכנסות על מנת להפוך את הפעילות העסקית רווחית ומשתלמת בראיה קדימה. הידע והכלים המקצועיים שעימם מגיע יועץ פיננסי מנוסה מסייע לבעלי ומנהלי עסקים וחברות, להבין כיצד יש לעקוב אחר הפעילות הכלכלית בארגון, לנתח אותה ולחזות ההתפתחות הכלכלית של העסק / החברה בעתיד.

 

איך נראה תהליך העבודה מול יועץ פיננסי מוסמך?

תחילתו של תהליך ייעוץ פיננסי לעסק או לחברה, באיסוף נתונים וביצוע ניתוח יסודי של מצבו הפיננסי של הארגון, במטרה לחשוף את הליקויים בהתנהלותו הכלכלית שמחייבים שינוי מיידי. בהמשך לאבחון זה, היועץ הפיננסי בונה תוכנית פעולה שבמסגרתה מוגדרים היעדים הפיננסיים בעסק או בחברה, והפעולות הדרושות להשגתם של היעדים הללו.

השלב הבא, הוא הטמעה ומימוש של הצעדים שהוגדרו בתוכנית העבודה שגובשה בעזרת היועץ הפיננסי ומעקב אחר ההתקדמות בהוצאתה אל הפועל.

 

הקווים המנחים לבחירת יועץ פיננסי מוסמך שמביא תוצאות

בחירת יועץ פיננסי מנוסה ובעל הכשרה מקצועית ראויה, תתבצע על פי אמות המידה שלהלן:

 

1. בחינת השכלתו והכשרתו של היועץ הפיננסי

לשם כך נבחן את ההשכלה של היועץ הפיננסי שאת שירותיו אנו שוקלים לשכור. לצורך העניין, יועצים פיננסיים שהם רואי חשבון מוסמכים, הם בעלי ההכשרה המקיפה והמתמשכת ביותר בתחום הפיננסי. במסגרת לימודיהם נדרשים רואי חשבון לעמוד במגוון בחינות בתחומים שונים מעולמות הפיננסיים, לרבות כלכלה, חשבונאות פיננסית, משפטים, תמחיר, סטטיסטיקה, חשבונאות ניהולית, מימון, דיני חברות, דיני מיסים וביקורת חשבונות.

הסמכה בראיית חשבון מחייבת גם מעבר סטאז' בן שנתיים כתנאי לקבלת רישיון לעיסוק בראיית חשבון. הכשרה ארוכה ומורכבת זו לצד הניסיון המקצועי שרואי חשבון צוברים בליווי כלכלי של עסקים וחברות , מקנים להם השכלה, כלים וניסיון מקצועי עשיר בתחום הפיננסי והעסקי. בזכות אלו ניתן לצפות מרואה חשבון המתפקד כיועץ פיננסי, שיספק ללקוחותיו תוצאות ראויות.

ישנם כמובן, תארים אקדמיים מסוגים נוספים המשיקים לתחום ראיית החשבון, ובהם: מנהל עסקים, וכלכלה אשר מרחיבים את השכלתו והידע המקצועי של בעל המקצוע שלפנינו. גם יועץ פיננסי בעל תואר בכלכלה או מנהל עסקים, אם כן, עשוי להיות בעל הבנה עסקית וכלכלית ברמה גבוהה מאוד, ובפרט עם רכש תואר מתקדם בעולמות הפיננסים, היזמות ומנהל העסקים.

 

2. בחינת ניסיונו המקצועי של היועץ הפיננסי

על מנת לאמוד את ניסיונו המקצועי של היועץ הפיננסי שמולנו, נתייחס לשני הפרמטרים הבאים:

 • הניסיון המעשי של היועץ הפיננסי שלפנינו – בכל הנוגע לייעוץ פיננסי, אין חכם כבעל ניסיון. יועץ פיננסי השואף לסייע לעסקים ולחברות לצמוח מבחינה כלכלית, אינו יכול לעשות זאת על בסיס ידע תיאורטי בלבד. לכן חשוב לברר האם היועץ שלפניכם התנסה בתפקידי ניהול בכירים בעולמות הפיננסים בעצמו, למשל: חשב שכר, סמנכ"ל כספים, או תפקיד בכיר בבנק.
 • הרקע התעסוקתי של היועץ הפיננסי – יועצים פיננסים שצברו את ניסיונם המקצועי במסגרת עבודת ייעוץ פיננסי עבור חברת ייעוץ מובילה שסיפקה שירותים לחברות גדולות ובולטות במשק, הם כאלו שיגיעו לרוב עם ארסנל כלים רחב ויצירתי יותר מיועץ פיננסי שבא במגע עם מספר מצומצם של לקוחות.

 

לסיכום

הבחירה בשירותיו של יועץ פיננסי מוסמך, היא הדרך הטובה ביותר לקדם את המטרות העסקיות והכלכליות של העסק או החברה שלכם. עם זאת, מאליו מובן כי מעבר לרקע אקדמי ומקצועי חשובים גם יחסי האנוש של היועץ הפיננסי, הכימיה הבין אישית עם הלקוח והתחושה שיש על מי לסמוך. בסופו של יום, חשוב שתשימו את מבטחכם ביועץ פיננסי שיהיה שותף מלא לדרך שלכם, ויביע נכונות ללוות אתכם עד שתגיעו להצלחה העסקית המיוחלת.

באמצעות שיחת ייעוץ אישית, תוכלו להתרשם האם בעל המקצוע שמולכם הוא אכן היועץ הפיננסי המתאים ביותר עבור העסק או החברה שלכם. הרושם הראשוני מהווה גם הוא אומדן חשוב לאופי תהליך העבודה מול היועץ הפיננסי הנבחר, ולכן חשוב בהקשר זה, גם להקשיב לתחושת הבטן שלכם.

ייעוץ עסקי לחברות MVP

אם. וי .פי בי הינו משרד לייעוץ עסקים מהמובילים בארץ בניהולם של סבינה בירן וג'קי אהרן.

לוקחים את העסק שלך
צעד אחד קדימה!

השירותים שלנו
מידע נוסף בנושא