עלינו בעיתונות

בדרך למשק תחרותי -

 

מגזר העסקים הבינוניים הוא מעמד הביניים של התעשייה בישראל, וכמו מעמד הביניים, גם הוא נשחק ■ סבינה בירן וג'קי אהרון, המתמחים בליווי פיננסי ואסטרטגי לעסקים, מסבירים מהם ששת החסמים העיקריים העומדים בפני המגזר וכיצד ניתן להסירם, בדרך לשוק תחרותי יותר.

כשסבינה בירן, לשעבר המנכ"לית של חברת התעופה ישראייר, קראה בעיון את המלצות ועדת טרכטנברג, היא נדהמה לגלות כי מגזר אחד נעלם מעיני הוועדה לחלוטין. "איך ייתכן שעמוד השדרה האמיתי של המשק, מגזר העסקים הקטנים והבינוניים, לא זכה לשום אזכור?", היא שואלת בפליאה.....

 

כתבה שהתפרסמה ב"דה מרקר"

MVP - The Marker

עובדי עצות -

תנועות המחאה החדשות העמידו מותגים ומנהלים בפני מתקפות ולחץ צרכני. לצד ניהול המשבר כלפי חוץ, יש צורך לתקשר אותו כלפי פנים - ממוקדני שירות לקוחות ועד הדרגים הניהוליים- כי מיתוג החברה משמעותי מאוד לעובד.

"סבינה בירן, מנכ"לית משותפת בחברת MVP לייעוץ עסקי היום ומנכ"לית לשעבר של חברת ישראייר, חוותה לא מעט משברים שקיבלו חשיפה תקשורתית רחבה...." "... משברים שבלי ספק השפיעו על דרג העובדים בחברה, בעיקר מול הלקוחות. בירן מסכימה עם רבן ומוסיפה: "העובדים הם נכס לחברה, ומצב הרוח שלהם לא פחות חשוב מתזרים המזומנים, על אחת כמה וכמה בזמן משבר. מצב הרוח שלהם בהחלט יכול לתרום לסיום המשבר או לעכב את פתרונו"...."

כתבה שהתפרסמה ב"כלכליסט"

MVP - כלכליסט

המהפך של סבינה בירן - 

"סבינה בירן מאושרת ■ מנכ"לית ישראייר לשעבר- שפרשה לפני שנתיים - התרחקה מהביקורת והמאבקים של עולם התעופה, הקימה חברת ייעוץ ומסייעת למנהלים לבסס את העסק שלהם ■ מכיוון שהיעלמות מוחלטת מהשוק לא באה בחשבון, היא יושבת בכמה דירקטוריונים של חברות גדולות, כמו רפאל, ומשקיעה מכספה הפרטי בחברות סטארט-אפ מתחום הביומד."

אם מישהו ציפה שיציאתה של בירן לעצמאות תלווה במהלך של מיליונים, ההתחלה של בירן היתה דווקא צנועה למדי. לאחר שזיהתה כי תחום העסקים הקטנים והבינוניים סובל ממחסור אמיתי בכלי ייעוץ, החליטה להיכנס לנישה לאו דווקא כמנהלת המתפעלת צוות גדול, אלא דווקא כמייסדת ועובדת מן השורה.

"נורא כיף לנסוע לדרום ולבדוק את המלאי של הלקוח כדי לתת לו סקירה מקיפה על הבעיות העומדות בפניו", היא אומרת בעיניים נוצצות. שותפה אהרון, רואה חשבון מוכר ומרצה במכללה למינהל, מהנהן בראשו. "שנינו אנשי עמל", מוסיפה בירן, "גם בישראייר הייתי מעורבת מאוד בפרטים הקטנים. אי אפשר לנהל חברה בישיבה במשרד, אלא מתוך ידיעה ברורה מה קורה בשטח".

ניתן היה לצפות שתשתמשי במוניטין שלך כדי למנף את החברה החדשה, במקום ללכת עם הלקוח לבנק.

"אבל אני כל כך נהנית לנסוע ברחבי הארץ המדהימה שלנו, לפגוש עסקים שאנשים הקימו במו ידיהם ולשמוע סיפורים שמחממים את הלב - זו ציונות לשמה".

כתבה שהתפרסמה ב"דה מרקר"

MVP - סבינה בירן - The Marker

אולי יעניין אותכם גם:

מאמרים

  • Facebook Clean
אודותנו

אם. וי .פי בי הינו משרד לייעוץ עסקי מהמובילים בארץ בניהולם של סבינה בירן וג'קי אהרן.

משרדנו מתמחה במתן שירותי ייעוץ וליווי עסקי, תכניות עסקיות, ניהול כספים, ייעץ אסטרטגי ושיווקי, ייעוץ ניהולי והקניית נורמות וכלי ניהול מתקדמים ׁׁׁ(KPI) ובסיוע בגיוס הון ובקבלת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל (SME) מקרנות שונות כולל הלוואה בערבות מדינה. 

 

קיראו עלינו מן העתונות

יצירת קשר

משרד: 072-2204220 | פקס: 072-2204228 דוא"ל: info@mvp-business.com

קישורים מומלצים באתר

 כל הזכויות שמורות לאם וי פי ביזנס - ייעוץ עסקי © 2008-2011