הערכת שווי 

מעוניינים במיידע נוסף
בנוגע ל הערכת שווי חברה?
רוצים לתאם פגישה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אני מאשר\ת קבלת דיוורים וניוזלטרים

הערכת שווי הוא תהליך שמתייחס לנכסים או רכוש מסוג כל שהוא.
יש מי שצריך ביצוע הערכה של עסק כלשהוא המוצע למכירה, ויש מי שזקוק לביצוע הערכה של דירה שהוא עומד למכור. 
ניתן להגדיר זאת שירות שמספק לכל מי שמעוניין חוות דעת מקצועית על הערך הכלכלי של נכס כלשהו, הערכה מסוג זה היא מהלך פיננסי שיכול להתבצע ע"י אנשי מקצוע שונים הקשורים לעולם הפיננסי.
לעתים חברה ליעוץ עסקי נדרשת לבצע הערכות שווי של חברות העומדות להתמזג ובמקרים אחרים יהיה זה שמאי המקרקעין שיידרש לבצע הערכת שווי של דירה שהיא בבעלות זוג שעומד להתגרש. 
כאשר מעריך שווי נדרש לבצע הערכה לעסק או חברה, עליהם לאסוף ולנתח מידע פיננסי על העסק, לבצע הערכת מצב פיננסית של העסק ולקבוע מהם המחויבויות הכספיות שיש לעסק כיום ומה יהיו המחויבויות הכספיות של העסק בעתיד וכן להעריך את שווי הנכסים של העסק הציוד שיש בעסק, המלאי שיש בעסק, מבנים בבעלות החברה ועוד.

 

לצורך ביצע הערכת שווי לעסק או חברה קיימות מספר שיטות נהוגות

העולם הפיננסי פיתח עם השנים שיטות שונות ומדדים שונים לביצוע הערכות שווי של עסקים וחברות, להלן תיאור פשטני של שלושת העיקריות שבהן:

  • הערכת שווי בשיטת ה-DCF - זוהי השיטה הפופולארית והשימושית ביותר לביצוע הערכות שווי, בשיטה זו מעריכים את שווי העסק שפועל באופן ממשי, ע"פ שיטה זו יש צורך לבצע ניתוח של פעילות החברה לייצר תחזית תזרים מזומנים מספר שנים קדימה ולהעריך את שווי פעילות החברה על ידי היוון תזרים המזומנים העתידי בהתאם למדדי סיכון מקומיים וענפיים.

  • הערכת שווי נכסי \ מאזני - זוהי שיטה פשוטה וקלה שלפיה יש לבדוק מהו שווי ההון והנכסים שיש בידי החברה ומהם ההתחייבויות הצפויות להיות לחברה, ע"פ שיטה זו שווי הנכס הוא ערך נכסי העסק פחות ההתחייבויות של העסק. שיטה זו מתאימה בעיקר להערכת נכסי נדל"ן, החיסרון של השיטה הזו הוא העובדה שהיא מתעלמת מרווחים והשקעות שצפויות בעתיד.

  • הערכת שווי בשיטת המכפיל - הערכת שווי כזו קובעת מהו שווי החברה בשוק/או הרווח שצפוי לחברה, שיטה זו מתייחסת לשאלה תוך כמה זמן צפוי האדם שעומד לרכוש את החברה להחזיר את ההשקעה שלו ולהנות מרווח כלשהו.

 

אם כל השיטות הללו נשמעות לכם סינית, אל דאגה אתם לא לבד מה שבטוח שעבודות מסוג זה, נהוג לתת לידי אנשי מקצוע שזהו תחום התמחותם - שמאים, חברות ייעוץ עסקי, כלכלי מתמחות ולרואי חשבון.

קוראים של מאמר זה התעניינו גם במאמרים הבאים:

- היוון תזרים מזומנים

- מיזוגים ורכישות

  • Facebook Clean
אודותנו

אם. וי .פי בי הינו משרד לייעוץ עסקי מהמובילים בארץ בניהולם של סבינה בירן וג'קי אהרן.

משרדנו מתמחה במתן שירותי ייעוץ וליווי עסקי, תכניות עסקיות, ניהול כספים, ייעץ אסטרטגי ושיווקי, ייעוץ ניהולי והקניית נורמות וכלי ניהול מתקדמים ׁׁׁ(KPI) ובסיוע בגיוס הון ובקבלת הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל (SME) מקרנות שונות כולל הלוואה בערבות מדינה. 

 

קיראו עלינו מן העתונות

יצירת קשר

משרד: 072-2204220 | פקס: 072-2204228 דוא"ל: info@mvp-business.com

קישורים מומלצים באתר

 כל הזכויות שמורות לאם וי פי ביזנס - ייעוץ עסקי © 2008-2011